UA-145931898-1

Tiny House

Comments · 108 Views

Tekerlekli ev modelleri ve fiyatları hakkında bilgiler.

Tiny house ev modelleri çok farklı materyaller kullanılarak üretilmektedir. Doğal olarak yalıtım konusu tiny house için başlı başına bir konudur. Nem bariyeri , iç dolgu izolasyon ve çatı olarak tiny house bulunan yalıtım bölümlerini 3 baslıkta toplayabiliriz. Bildiğiniz gibi ahşap ev ürünlerde iç yüzeyde terleme sıkça rastlanan bir sorundur. Bu durum ahşap yoğunluklu çalışılan tiny house modellerinde karşılaşabileceğinden dolayı, dış cephe ilk katman ve son katman arasına nem bariyeri uygulanmaktadır.

Dış cepheye poliuretan taş duvar panelleri uygulanan tiny house modellerinde tercihe gore nem bariyeri kullanımı gerekmeyebilir. Duvar içi yalıtıma gelecek olursak, taş yünü ve cam yünü gibi dolgu malzemeleri tiny house larda bolca kullanılsada, son zamanlarda poliüretan kopuk, eps ve bor köpük gibi malzemelerde tiny house duvar içlerinde kullanılmaya başlanmıştır. Bu malzemeler hem yüksek ısı yalıtımı sağlarken aynı zamanda ses yalıtımıda sağlamakta olup, tiny house duvar içine tam dolgu olarak uygulandığında, sızdırmazlık açısındanda maximum sonuçlar elde etmemizi sağlamaktadır.

Bu duruma karşı üretim esnasında alınabilecek birçok önlem mevcut. Öncelikle ilk çatı katmani, kayın kontra gibi teknelerde de kullanılan suya dayanıklı ahşap olmalıdır. Bu katmanın üzerine su geçirmez şilte ve üzerine yine nem bariyeri uygulanarak, kenet sac ile kapatılması en ideal çözümlerden birisidir. Tiny house çatı iç kısmı ise, yine poliüretan veya bor püskürtme benzere malzeme ile doldurulup, iç katman kayin kontra veya farklı materyaller kullanılarak kapatılabilir. İyi yalıtım yapılmış bir tiny house için malzemenin yanı sıra konusunda uzman kisiler tarafından uygulanmasıda çok önemlidir. Firmamızın kullandığı malzemelerin yanısıra üretim esnasında ve üretim sonrasında yapmış olduğu testler ile ürünlerine 2 yıl garanti vermektedir.

Kaynak;

Comments