UA-145931898-1

Çatı Penceresi

Comments · 244 Views

Velux çatı penceresi modellerine ait çatı penceresi ürünleri.

Çatı penceresi modelleri dikey pencerelere oranla odanızı 2 kat daha fazla aydınlatmaktadır. Özellikle kış aylarında bu doğal aydınlatmadan yararlanarak fatura yükünü büyük ölçüde hafifletebilirsiniz. Bu avantaj özellikle alçak binalar için oldukça faydalı bir etkendir. Çevrenizdeki yüksek binalar nedeniyle alamadığınız ışığı bu sayede fazlasıyla elde edebilirsiniz. Çatı penceleri özellikle havalandırma açısından oldukça faydalıdır. Evinizin her daim temiz bir havası olsun istiyorsanız çatı penceresi bu konuda isteğinizi karşılayacaktır.

Velux çatı penceresi özellikle çocuk odalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Yapısı gereği velux çatı pencereleri geceleri gökyüzü gözlemi açısından oldukça elverişlidir. Gökyüzü tutkunları ve uzay gözlemcileri adına çatı pencereleri geniş açı imkanıyla yerini korumaktadır. Ayrıca gece dolunay vakitlerinde Ay ışığından da faydalanmanızı sağlayacaktır. Çatı penceresinin başlıca avantajları bunlardır. Şimdi de çatı penceresinin dezavantajlarına bir göz atalım.

çatı penceresi

Çatı pencereleri her ne kadar daha fazla güneş ışığı aldığı için avantajlı olsa da bu durum aynı zamanda dezavantaj olabilir. Çünkü sürekli güneş ışığına maruz kalan mobilyalarınızın bir süre sonra renklerinde solma meydana gelir ki bu hiç istenmeyecek bir durumdur. Bu yüzden odanızın doğrudan güneş ışığı alan yerlerine mümkünse aksesuar koymayın. Çatı penceresinin bir diğer dezavantajı da temizliği süresince yaşattığı sıkıntıdır. Çatı penceresi tavanda veya tavana yakın yerde bulunduğundan temizliği sırasında merdiven kullanmanız gerekebilir. Bu da istenmeyen kazalara neden olabilir.

Çatı pencereleri yazın ve kışın sıcaklık problemlerine neden olmaktadır. Yaz aylarında doğrudan ısıyı evinize taşırken kış aylarında da evinizin sıcaklığını koruma konusunda duvar kadar iyi olamamaktadır. Bu durum oda sıcaklığınızı dengelemek adına ekstra yollara başvurmanıza neden olabilir. Çatı penceresinin en önemli üç avantaj ve dezavantajını sizler için sıraladık. Sizce hangi taraf daha ağır basmaktadır? Buna en iyi kararı yalnızca kendiniz verebilirsiniz.

Comments